Kdo jsme?

SPOLEK NA OBNOVU ŽIDOVSKÝCH PAMÁTEK vznikl 1.1. 2015 s cílem pokračovat v obnově židovských památek ve spolupráci s Židovskou obcí Teplice a sborem M.J. Husa na Peruci.

Spolek se především podílí na správě, údržbě a obnově Židovského hřbitova u Hřivčic. Dále shromažďuje historické informace, které v rámci své osvětové činnosti, webových stránek a výstav prezentuje veřejnosti. Spolupracuje také s Federací židovských obcí, místní samosprávou a dalšími institucemi.

V současné době má spolek přibližně dvě desítky členů, ale vítá každého nového člověka dobré vůle, který by chtěl být myšlence obnovy židovských památek na Perucku nápomocen. Členství je bezplatné a přihlásit se je možné u předsedy spolku.

Spolek vítá zájemce o historii, odborníky, pamětníky, ad., kteří se chtějí s námi podělit o své poznatky, dojmy a fotografie. Prosíme kontaktujte nás. Děkujeme.